Taipanas. Epinė istorija apie Honkongo įkūrimą
Autorius: James Clavell. Vertėja: Aušra Urbanavičiūtė. Leidykla: Aukso pieva. Formatas: 14.5 x 22 cm. Puslapių skaičius: 496. Viršelis: kietas. Leidimo metai: 2023. Originalo kalba: anglų. Pavadinimas originalo kalba: TAI-PAN
„Taipanu vadintis gali tik vienas."
Viso pasaulio pirkliai traukia į paslaptingą tolimąją Kiniją, vildamiesi pasakiškai praturtėti. Tačiau šis kraštas ilgai nenori atverti sienų, o kinai svetimšalius vadina barbarais. Visus, išskyrus Dirką Struaną. Jaunystėje išgyvenęs nepriteklių, Dirkas įkūrė įmonę „Struanas ir kompanija", dar vadinamą Didikų namais, kurią pavertė didžiausia prekybos grupe Tolimuosiuose Rytuose. Kažkada Dirkas Struanas niekuo nesiskyrė nuo kitų europiečių, tačiau jausmai dailiajai Mei Mei, pažintis su jos tauta viską pakeitė – drąsusis škotas perėmė kinų išmintį, toliaregiškumą ir gerąsias savybes. Dabar jis – taipanas, pagrindinis visų Kinijos taipanų lyderis, jo akyse kuriasi nuostabusis Honkongas.
Taileris Brokas – nuožmiausias jo priešas dar nuo ankstyvųjų opijaus kontrabandos laikų, jam taip pat priklauso milžiniškas prekybos laivynas, dydžiu nusileidžiantis tik Struano armadai. Jų kompanijoms turtus neša ne tik šilkas ir prieskoniai – vis dar klesti ir opijaus prekyba. Struanas ir Brokas leidosi į Aziją, idant kontroliuotų Anglijos prekybą su Kinija, bet nė vienas jų nepajėgia kontroliuoti savo troškimų ir neapykantos vienas kitam. Struanas privalo kovoti už savo įmonę, kitaip viską, ką jis sukūrė, sunaikins jo didžiausias priešas.
Romane, kurį „New York Times" pavadino „didžia pramoga ... Kupina veiksmo ... Pilna kraujo, nuodėmių, išdavysčių, sąmokslo, sekso ir žudynių", susipina ambicijos, politiniai žaidimai, meilė ir aistra. Ištaigingoje ir subtiliai parašytoje istorijoje susiduria Rytai ir Vakarai. Tikras istorinės literatūros triumfas, turtingas detalių ir maloniai skaitomas. Užvertus paskutinį puslapį, „Taipanas" su jumis liks dar ilgai.
Jamesas Clavellas – vienas žymiausių XX a. romanistų, gimė Britanijos Karališkojo laivyno karininko šeimoje. Antrojo pasaulinio karo metu buvo paimtas japonų į nelaisvę Singapūre. Kelerius metus praleido garsiajame Čangi kalėjime. Savo patirtį aprašė romanuose. Domėjimasis Azijos kraštais, jos žmonėmis, religija, dorovės principais bei papročiais atsispindėjo autoriaus kūriniuose.
Jums taip pat gali patikti