Vladimiras Tarasovas. Būgnininko dienoraščiai
Autorius: Vladimiras Tarasovas. Leidykla: Sofoklis. Formatas: 21,6x14,4x2,7. Puslapių skaičius: 384. Viršelis: kietas. Leidimo metai: 2020. Originalo kalba: rusų. Kalba, iš kurios versta: rusų. Vertėjas: Dalia Saukaitytė. Leidinio pavadinimas: Vladimiras Tarasovas. Būgnininko dienoraščiai. ISBN: 9786094443459
„Ši knyga – savotiškas dramingas: tradicinis būgnininko solo, iš vieno piešinio pereinantis į kitą, grįžtantis į pradžią ir vėl pasukantis – jau kita kryptimi. Džiazo muzikos nėrinys, kuriame piešinys persilieja natūraliai ir nėra susietas su chronologija ar konkrečiomis datomis. Tik sąlyčio taškai – su laiku, su vieta, su žmonėmis, pažintį ir draugystę su kuriais man padovanojo likimas. Ši knyga – veikiau būgnininko, kuriam likimas ir profesija suteikė galimybę keliauti po įvairias šalis, užrašai ar dienoraštis.“Vladimiras Tarasovas
Pasaulyje gerai žinomas būgnininkas Vladimiras Tarasovas ir GTČ – Ganelino, Tarasovo ir Čekasino trio yra Lietuvos džiazo legendos. Dar tuomet sovietiniame Vilniuje „Neringos“ kavinėje vakarais grodami džiazą jie kūrė laisvą atmosferą, dariusią įtaką susirinkusių intelektualų mąstymui. Džiazas – ta muzika, kuri labiausiai nesileidžia būti ideologizuojama, ji laužo užkardas ir stereotipus. Įveikęs sovietinių suvaržymų absurdą GTČ trio peržengė SSRS sienas ir pasirodęs pirmiausia Lenkijos džiazo festivalyje, paskui Italijoje, Olandijoje, Britanijoje, JAV, įrašė Lietuvą į pasaulio džiazo istoriją.
„Būgnininko dienoraščiai“ – su nuotraukomis – apie laikus tolimame Archangelske, apie atsitiktinumą, atvedusį į gražiausių raudonų stogų Vilnių, apie grojimą solo ir duetu, ir trio, ir su puodais, ir su orkestrais, ir dar apie išskirtinius mūsų laikų muzikantus, dailininkus, poetus – laisvai kuriančias asmenybes, apie garsius festivalius, spalvingas keliones ir susitikimus visame pasaulyje.
Vladimiras Tarasovas (g. 1947) – vituozas perkusininkas, kompozitorius, pedagogas, režisierius, garso ir vaizdo instaliacijų kūrėjas, eksperimentininkas, pasaulyje vertinamas kaip vienas išraiškingiausių perkusininkų ir free džiazo atlikėjų. Vladimirui 2009 m. įteiktas „Triumf“ apdovanojimas, jis yra festivalio „Vilnius Jazz“ (2012 m.) laureatas, o 2016-aisiais kartu su Ganelino trio nariais buvo įvertintas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už Lietuvos džiazo mokyklos kūrimą.